U přátel našeho klubu v r.2015

 

     Společné prohlídky zahrad našich členů jsou zařazovány do programu každým rokem.  Jsou vyjímečné tím, že umožňují poznat a posoudit výsledky práce členů, majitelů navštívených zahrad, že jsou inspirací k řešení našich pěstitelských problémů, že umožňují bezprostřední kontakt členů klubu a přátelské popovídání nejen o kytičkách.  Jsou to velice příjemné chvíle, strávené mezi milými lidmi, postiženými stejnou deviací - láskou k přírodě a horským kytkám. 

  

     V letošním roce jsme si prohlédli čtyři zahrady v okrajových částech Karlových Varů.  Sraz účastníků akce byl stanoven podle plánu na 9.00 h, dne 11.7. 2015 v zahradě, opečovávané př.Karin Sořepovou a př.Jiřím Vrátníkem.

      Je to zahrada snů pro každého skalničkáře. Obsahuje nedefinovatelný sortiment rostlin, sesazených s vybraným citem zahradního architekta. Zahradu zdobí vzrostlé listnáče i jehličnany, střihem vkusně upravené konifery, několik jezírek se zlatými kárásky a vodními rostlinami ( nově přibylo rašeliniště s "masožravkami"), vyšší trvalky a traviny, hájní a stínomilné rostliny, přírodou "opracované" balvany a mezi nimi atraktivní skalničky.

     Druhé zastavení bylo na zahradě př.Schwarze v obci Hory. Zahrada ve svahu nad domem, nově zbudované alpinum - malé ale pěkné, vzorně ošetřené políčko s výpěstky, krytý pult s výsevy skalniček a především široký sortiment nádherných růží.

     Třetí zastavení bylo v Tašovicích. Nejprve u př.MUDr.Procházkové. Pečlivě upravená zahrada s velkou trávníkovou plochou, se skupinami konifer po okrajích a s místy, vybízejícími k posezení u jezírka, překlenutého můstkem v japonském stylu. Není možné opomenout ani sbírku bonsají a japonských javorů. Škoda jen, že majitelka odjela nečekaně na dovolenou a nemohla se nám věnovat. Od Procházků jsme se přesunuli na zahradu př.Míly Bažatové a př.Pavla Moučky.

     Ti se nám naopak věnovali až příliš. Byla to "konečná", která vrcholí "lukulskými hody" se vším, co k nim patří. Různých dobrůtek, zákusků, chlebíčků, koláčků a koláčů bylo tolik, že jsme jedli, pili, bavili se a povídali si až do pozdního odpoledne. Někteří si asi ani nestihli prohlédnout bohatou sbírku host-bohyšek a sbírku právě kvetoucích vytrvalých lobelek. Suma-sumárum to byl nádherný den, plný dobré pohody a hřejivého sluníčka. Všem, kteří se podíleli na tom, že nám bylo tak hezky a fajn, patří upřímné a vřelé poděkování. Fotodokumentaci naleznete na: www.erica2015.rajce.net/U-pratel-2015